Apie mus

dvi krūvelės balto popieriaus

1998 m. įkurta Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija (AVBA) vienija penkias Lietuvos apskričių (Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus) viešąsias bibliotekas ir Lietuvos audiosensorinę biblioteką. Asociacija siekia visuomenės pažangos, skatindama Lietuvos bibliotekų, visuomenės, visuomeninių organizacijų, valdžios ir valdymo institucijų bendradarbiavimą.

Asociacija jungia bibliotekas, kurios yra daugiau nei „sienos ir lentynos“, knygos, kompiuteriai ir internetas. Tai — solidumas, patikimumas, tradicijos ir modernumo jungtis. Tai — regionų kultūros paveldo skaitmeninimas ir sklaida, žymių tautiečių atminimo įprasminimas. Tai — saviraiškos būdų įvairovė visiems, nuo pačių mažiausių piliečių iki senolių. Tai — dalijimasis žiniomis ir patirtimi su kolegomis iš kitų bibliotekų, metodinė pagalba ir konsultacijos. Tai — paslaugų pritaikymas žmonėms, turintiems specialių skaitymo, emocinių ar psichologinių poreikių. Tai — dialogo visuomenėje skatinimas ir sąmoningumo didinimas pradedant tarpusavio bendravimo kultūros ugdymu ir baigiant globalių tvarumo idėjų įgyvendinimu.

AVBA narės kartu sprendžia aktualias viešųjų bibliotekų problemas, įgyvendina įvairias iniciatyvas bei projektus, kelia kvalifikaciją, diegia naujoves, tobulina vartotojų aptarnavimą, žadina norą skaityti, kurti, pažinti, patirti, priimti, pakeisti, eksperimentuoti, atrasti ir dalintis visiems atvirose bibliotekų erdvėse.

AVBA vadovaujasi principu — „Biblioteka yra visiems“.

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijai priklauso:

  • Kauno apskrities viešoji biblioteka
  • Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
  • Lietuvos audiosensorinė biblioteka
  • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
  • Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
  • Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Šiuo metu Asociacijos vadovė — Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė, el. paštas e.urbonaviciene@azuolynobiblioteka.lt, tel. (8 37) 32 42 52.

Į Pinterest

Pasidalink