Iniciatyvos

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos narių bendromis pastangomis įgyvendinamos visuomenei didelę reikšmę turinčios skaitymo skatinimo ir specifinių skaitymo poreikių turinčių asmenų integravimo iniciatyvos.

2016-aisiais – Bibliotekų metais – pradėtas organizuoti „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau dalyvių ir muša skaitymo rekordus. Šia iniciatyva siekiama priminti, kad skaitymas gali būti puikus laisvalaikio praleidimo būdas keliaujant, ilsintis, leidžiant laiką pas senelius ar laukiant, kol nustos lyti lietus.

Skaitymo iššūkis motyvuoja paimti knygą į rankas įvairaus amžiaus skaitytojus, plečia akiratį, atkreipia dėmesį į skirtingos tematikos, literatūros žanrų kūrinius, kviečia atrasti naujus autorius. Galima drąsiai teigti, kad „Vasara su knyga“ simbolis drugelis-knyga per žaidimą, pažinimą ir azartą suartina skirtingų kartų šeimos narius, kuria glaudesnį tarpusavio santykį užsiimant įdomia veikla, skatina domėtis nuolat stebinančiu literatūros pasauliu.

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatai:

Akcijos metu perskaityta knygų

2017 m.

2018 m.

2019 m.

2020 m.

2021 m.

2022 m.

Apskričių viešosios bibliotekos nuo 2017 m. įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginio veiklos plano priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis”. Šia programa siekiama didinti Lietuvos viešųjų bibliotekų teikiamų paslaugų prieinamumą, tobulinti bibliotekos darbuotojų kompetencijas, ieškoti infrastruktūros sprendimų siekiant paskatinti bibliotekose lankytis vartotojus, kuriems reikalinga speciali aplinka, įranga ar priemonės. Pakėlus bibliotekininkų kvalifikaciją ir kompetencijas, įgyvendinus eksperimentines veiklas, įsigijus būtinas priemones ir sukaupus naują patirtį, 2020 m. pradėta asociacijos Biblioteka visiems iniciatyva. Jau antrus metus įgyvendinamos iniciatyvos Biblioteka visiems dėka bibliotekose sukurtos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Iniciatyvomis siekiama kokybinio pokyčio visuomenėje, skatinti toleranciją, norą domėtis aplinkiniu pasauliu, jausti ryšį su panašių interesų žmonėmis ir priimti šalia esantį, turėti didesnes galimybes realizuoti vidinį kūrybinį potencialą bei užtikrinti teisę į informacijos prieigą.

Programas finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

„Vasara su knyga“

Projektą „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Visoje šalyje startuos projekto „Vasara su knyga“ Skaitymo iššūkis, kviesiantis įvairaus amžiaus žmones skaityti penkias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas. Varžytuvių metu raginsime ne tik skaityti knygas, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Vasara su knyga logo
Biblioteka visiems logotipas ant lango

„Biblioteka visiems“

2020 m. lapkritį Lietuvos viešosios bibliotekos suvienijo jėgas bendram projektui „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“, o ant bibliotekų durų atsirado vienodas ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos ženklo elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant visų skirtumų bei simbolizuoja viešųjų bibliotekų iniciatyvą ir ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Į Pinterest

Pasidalink