„Biblioteka visiems“

2020 m. lapkritį Lietuvos viešosios bibliotekos suvienijo jėgas bendram projektui „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“, o ant bibliotekų durų atsirado vienodas ženklas — spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos ženklo elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant visų skirtumų bei simbolizuoja viešųjų bibliotekų iniciatyvą ir ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Biblioteka visiems logotipas ant lango

Pirmasis žingsnis jau žengtas — konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais, tėvais, auginančiais autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turinčius vaikus, Lietuvos viešosioms bibliotekoms buvo parengtos ir įdiegtos priemonės (socialinės istorijos ir plakatai, „sensoriniai gesintuvai“, kvalifikacinis pažintinis vaizdo filmas), padedančios šiems žmonėms lankytis bibliotekose.

Bibliotekose aktyviai kuriamos naujos paslaugos, keliama bibliotekoje dirbančių specialistų kvalifikacija, diegiami įvairią negalią turinčių lankytojų apsilankymą bibliotekose lengvinantys infrastruktūriniai sprendimai, vykdomos visuomenės informavimo ir tolerancijos skatinimo veiklos: šviečiamieji-informaciniai renginiai, filmų peržiūros apie negalią turinčių žmonių gyvenimą, diskusijos, bendradarbiaujant su žmonių su negalia organizacijomis ir pan.

Projektą „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“ finansuoja LR kultūros ministerija.
Projektą inicijavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.
Projekto vykdytoja — Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.
Projekto partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, asociacija „Šiaulių lietaus vaikai“.

Į Pinterest

Pasidalink