„Vasara su knyga“

„Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2022–2024 metų veiksmų plano patvirtinimo“. Projektą  vykdo Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka . Kasmet akcijos veiklas koordinuoja vis kita iš minėtųjų bibliotekų. 

Kiekvienais metais „Vasaros su knyga“ komanda organizuoja „Skaitymo iššūkį“. Tai yra varžytuvės įvairaus amžiaus žmonėms, kurių metu akcijos dalyviai yra kviečiami perskaityti  penkias knygas pagal tam tikras užduotis. Iššūkis trunka visą vasarą. Perskaitę užduotis atitinkančias knygas ir užsiregistravę, skaitytojai dalyvauja loterijoje, kurioje gali laimėti vertingų akcijos rėmėjų įsteigtų prizų. 

mergina žiūri pro knygos lapus

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. visoje Lietuvoje organizuojamas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. 

Visoje šalyje vykstantis projektas „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkis kviečia įvairaus amžiaus žmones skaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruoti jas savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. 

Pasiryžę dalyvauti iššūkyje ir jį įveikę, varžytuvių pabaigoje bus apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai bus renkami burtų keliu. Skaitymo iššūkio pradžia 2024 m. birželio 1 d., o pabaiga rugpjūčio 31 d. 

Viskas, ką Tau reikia padaryti, tai perskaityti 5 knygas ir jas įvertinti. 

5-ios 2024 metų užduotys bus paskelbtos gegužės 31 d. 

basa mergina atsirėmusi į knygų krūvą skaito knygą

AVBA kviečia priimti „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkį!

Daugiau apie akciją projekto svetainėje.

Į Pinterest

Pasidalink