„Vasara su knyga“

„Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. Projektą  vykdo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka. Kasmet akcijos veiklas koordinuoja vis kita iš minėtųjų bibliotekų.

Kiekvienais metais „Vasaros su knyga“ komanda organizuoja „Skaitymo iššūkį“. Tai yra varžytuvės įvairaus amžiaus žmonėms, kurių metu akcijos dalyviai yra kviečiami perskaityti  penkias knygas pagal tam tikras užduotis. Iššūkis trunka visą vasarą. Perskaitę užduotis atitinkančias knygas ir užsiregistravę, skaitytojai dalyvauja loterijoje, kurioje gali laimėti vertingų akcijos rėmėjų įsteigtų prizų.

Mergina skaito knygą atsisėdusi ant pajūrio pušies šaknų

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos skelbia vasaros iššūkį, kurio metu įvairaus amžiaus žmonės kviečiami dalyvauti skaitymo varžytuvėse.

Vasara su knyga“ skaitymo iššūkis – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent 5 knygas.

Registruotis galima savarankiškai, užpildžius internetinę registracijos formą, arba artimiausioje bibliotekoje, kur tai padės padaryti bibliotekininkos darbuotojai. Ar tavo biblioteka dalyvauja iššūkyje, pamatysi žemėlapyje.

Pasiryžę dalyvauti iššūkyje ir jį įveikę, varžytuvių pabaigoje bus apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai bus renkami burtų keliu. Skaitymo iššūkio pradžia 2021 m. birželio 1 d., o pabaiga rugpjūčio 31 d..

Viskas, ką Tau reikia padaryti, tai perskaityti 5 knygas ir jas įvertinti:

  1. Perskaityk detektyvinę knygą;
  2. Perskaityk knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai;
  3. Perskaityk literatūrine premija apdovanotą knygą;
  4. Perskaityk praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą;
  5. Perskaityk linksmą knygą.
Vasara su knyga logo

AVBA kviečia priimti „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkį!

Daugiau apie akciją projekto svetainėje.

Į Pinterest

Pasidalink