Tarptautinės veiklos

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija (AVBA) aktyviai dalyvauja tarptautinėje veikloje. Įvairūs tarptautiniai projektai ir išvykos padeda stiprinti bibliotekų bendradarbiavimą, gilinti profesines kompetencijas, susipažinti su strateginėmis, vadybinėmis, technologinėmis bibliotekų naujovėmis bei pritaikyti sėkmingą tarptautinę patirtį plėtojant Lietuvos bibliotekininkystę.

Vienas svarbiausių tarptautinės veiklos aspektų — dalyvavimas Tarptautinės bibliotekų ir bibliotekininkų asociacijų federacijos (IFLA) suvažiavimuose. Tai yra didžiausia tarptautinė bibliotekas ir jų specialistus vienijanti organizacija, įkurta 1927 m. Kasmet vis kitoje šalyje organizuojamos generalinės IFLA konferencijos, asamblėjos — Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongresai. Jų metu bibliotekininkai dalinasi vertinga informacija, ieško bendradarbiavimo galimybių.

AVBA logotipas, kuriame raidės vaizduojamos kaip atverstos knygos
Biržiškos skaitymai fonas

Registracija į kasmetinę „Biržiškos skaitymų“ konferenciją

Maloniai kviečiame registruotis į kasmetinę „Biržiškos skaitymų“ konferenciją, kuri vyks 2022 m. gruodžio 2 d. Kauno kultūros centre (Vytauto pr. 79, Kaunas).

Lietuvos bibliotekininkai parengė manifestą – įsipareigojo kurti visiems atvirą biblioteką

Kaune, rugsėjo 21 dieną, vyko didžiausias šiemet bibliotekų renginys „Biblioteka visiems. Konferencija+“. Į jį Lietuvos bibliotekininkai susirinko susitarti dėl esminių veiklos krypčių, kuriomis bus siekiama didesnės negalią turinčių žmonių įtraukties bei socializacijos.

AVBA ekspedicija Lenkijoje

Projektas „Lietuviško paveldo pėdsakais Lenkijoje: kultūros tapatumo išsaugojimas ir sklaida, tiriant paveldo objektus ir vykdant diskusiją su tarptautiniais partneriais“ (2015 m.)

Projektas „Lietuviško paveldo pėdsakais Lenkijoje: kultūros tapatumo išsaugojimas ir sklaida, tiriant paveldo objektus ir vykdant diskusiją su tarptautiniais partneriais“ (2015 m.).

Pasirodymas prožektorių apšvietoje scenoje

Projektas „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė“ – dalyvavimas 83–oje IFLA Generalinėje konferencijoje“ (2017 m.)

Projektas „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė“ – dalyvavimas 83–oje IFLA Generalinėje konferencijoje“ (2017 m.).

Į Pinterest

Pasidalink