Paramos akcijos „Padovanok šilumą bibliotekai“ įrenginiai iškeliavo į Ukrainą

2023-03-22

Vasario mėnesį vykusios Vilniaus knygų mugės metu, LR kultūros ministerija kartu su partneriais kvietė visuomenę prisijungti prie akcijos „Padovanok šilumą bibliotekai“, kurios tikslas – surinkti lėšų Rusijos atakų metu suniokotos Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešosios bibliotekos šildymo sistemai atkurti.

Prie akcijos įgyvendinimo prisidėjo Lietuvos bibliotekų draugija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Parodų ir kongresų centras „Litexpo“, lėšas rinkti padėjo 1K paramos fondas bei kavinės „Buffet by Chef the Viking“ komanda, vadovaujama šefo Vyliaus Blauzdavičiaus. Kilniam tikslui aktyviai aukojo ir pačių Lietuvos bibliotekų darbuotojai.

Už paaukotas lėšas buvo nupirkti 7 elektriniai šildytuvai, 4 elektros generatoriai ir instaliacija, kurie kovo 19 dieną buvo išvežti į Kijevo regioną, iš kurio keliaus tiesiai į biblioteką. Įrenginių pirkimą, surinkimą ir pervežimą į Ukrainą įgyvendino 1K paramos fondo komanda.

Akcijos organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems, kurių dėka Černihivo bendruomenė ir vėl galės džiaugtis šiltu ir jaukiu kultūriniu prieglobsčiu.

Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas įsibėgėja

Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas įsibėgėja

Šiandien Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje įvyko antroji Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos bei Ukrainos bibliotekų asociacijos organizuojamo Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumo „Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę“ diena.

Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę: Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas

Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę: Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Ukrainos bibliotekų asociacija birželio 7–9 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengia Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumą „Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę“. Šio renginio tikslas – sustiprinti Lietuvos-Ukrainos bibliotekų bendradarbiavimo ryšius, aktualizuoti bibliotekų vaidmenį stiprinant demokratinę visuomenę.

Į Pinterest

Pasidalink