Paramos akcijos „Padovanok šilumą bibliotekai“ įrenginiai iškeliavo į Ukrainą

2023-03-22

Vasario mėnesį vykusios Vilniaus knygų mugės metu, LR kultūros ministerija kartu su partneriais kvietė visuomenę prisijungti prie akcijos „Padovanok šilumą bibliotekai“, kurios tikslas – surinkti lėšų Rusijos atakų metu suniokotos Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešosios bibliotekos šildymo sistemai atkurti.

Prie akcijos įgyvendinimo prisidėjo Lietuvos bibliotekų draugija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Parodų ir kongresų centras „Litexpo“, lėšas rinkti padėjo 1K paramos fondas bei kavinės „Buffet by Chef the Viking“ komanda, vadovaujama šefo Vyliaus Blauzdavičiaus. Kilniam tikslui aktyviai aukojo ir pačių Lietuvos bibliotekų darbuotojai.

Už paaukotas lėšas buvo nupirkti 7 elektriniai šildytuvai, 4 elektros generatoriai ir instaliacija, kurie kovo 19 dieną buvo išvežti į Kijevo regioną, iš kurio keliaus tiesiai į biblioteką. Įrenginių pirkimą, surinkimą ir pervežimą į Ukrainą įgyvendino 1K paramos fondo komanda.

Akcijos organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems, kurių dėka Černihivo bendruomenė ir vėl galės džiaugtis šiltu ir jaukiu kultūriniu prieglobsčiu.

Projektas „Metai su knyga 2“

Projektas „Metai su knyga 2“

Tikslas: Skatinti bendruomenių dalyvavimą kūrybinėse veiklose, mažinti kultūrinę, socialinę ir informacinę atskirtį, įsitraukiant į bendradarbiavimą, dalijantis patirtimi, sudarant sąlygas gyventojų meninei saviraiškai ir kūrybingumui, pasitelkiant įtaigius ir žymius Lietuvos veikėjus, meno ir literatūros profesionalus, socialinę mediją, įtraukiančius skaitymo iššūkius.

„Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

„Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

Jaukumas ir gera savijauta žiemą bei sulaukus didžiausių metų švenčių tikriausiai neatsiejami nuo šilto kambario, minkšto pledo, puodelio kvapnaus garuojančio gėrimo ir puikios, įtraukiančios knygos. O jeigu dar šalimais smagiai spragsi židinio ugnelė… O jeigu dar kas nors skaito greta… Viso to bibliotekininkų vardu nuoširdžiai linki Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, šiemet organizavusi skaitymo veiklas visoje Lietuvoje, įgyvendindama projektą „Metai su knyga“ – garsiojo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ tęsinį. „Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

Į Pinterest

Pasidalink