Nemokama bibliotekų paslauga: nuo 2022 m. spalio leidinių iš kitų miestų atsisiųsta daugiau nei 1500 kartų

2023-03-28

Nerandi knygos

Lietuvos gyventojai noriai naudojasi galimybe atsisiųsti patikusią knygą iš kitų miestų bibliotekų. Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos (AVBA) pirmininkė Edita Urbonavičienė LRT Klasikos radijui džiaugiasi, kad Tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslaugai nuo praeitų metų spalio tapus nemokamai, naudojimasis ja išaugo 50 proc., o leidiniais pasidalinta jau apie 1500 kartų.

„Dažniausiai užsakomos grožinės, motyvacinės knygos, istorinė literatūra, pageidaujama knygų studijoms, darbui, mokslui“, – apie tai, kokias knygas bibliotekų lankytojai mėgsta atsisiųsti, laidai „Pakeliui su klasika“ pasakoja E. Urbonavičienė.

AVBA vadovės teigimu, nors dalis žmonių apie šią paslaugą vis dar nežino, bibliotekų darbuotojai buvo maloniai nustebinti, kai nuo 2022 m. spalio 1 d. lankytojams sudarius galimybę šia paslauga naudotis nemokamai, smarkiai išaugo bibliotekų lankytojų susidomėjimas galimybe užsisakyti patikusią knygą, esančią kitame Lietuvos krašte, ir ją nemokamai atsisiųsti į skaitytojo lankomą biblioteką. Pasak E. Urbonavičienės, lankytojai gali užsakyti ir norimų dokumentų ar kitų leidinių kopijas iš kitų miestų bibliotekų – už jų kopijavimą reikėtų susimokėti, tačiau pats dokumentų atsiuntimas nieko nekainuoja.

Norintys užsisakyti norimą knygą ar leidinį, tačiau neradę jo savo bibliotekoje, turėtų kreiptis į savo bibliotekos darbuotoją ir užpildyti prašymą atsisiuntimui. Bibliotekininkas patikrins, kurioje šalies bibliotekoje yra norima knyga ir ją užsakys. Kurjeris užsakytą leidinį pristatys į biblioteką, čia lankytojas jį galės atsiimti, o perskaitęs grąžinti.

Pokalbis su E. Urbonavičiene nuo 48:50 min.

Laida LRT mediatekoje

Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas įsibėgėja

Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas įsibėgėja

Šiandien Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje įvyko antroji Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos bei Ukrainos bibliotekų asociacijos organizuojamo Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumo „Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę“ diena.

Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę: Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas

Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę: Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Ukrainos bibliotekų asociacija birželio 7–9 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengia Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumą „Bibliotekos vaidmuo stiprinant demokratinę visuomenę“. Šio renginio tikslas – sustiprinti Lietuvos-Ukrainos bibliotekų bendradarbiavimo ryšius, aktualizuoti bibliotekų vaidmenį stiprinant demokratinę visuomenę.

Į Pinterest

Pasidalink