Seminare – dėmesys „Biblioteka visiems“ idėjai

2021-06-28

AVBA seminaro dalyviai

Birželio 21-23 dienomis Druskininkuose vyko seminaras „AVB ir LAB bendradarbiavimas ir lyderystė plečiant bibliotekų paslaugų spektrą regionų vartotojams“, kuriame dalyvavo beveik 30 apskričių viešųjų bibliotekų ir LAB darbuotojų.

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos sesijos metu buvo aptartas bibliotekų veiklų organizavimas pandemijos sąlygomis, svarstyta konferencijos „Biblioteka visiems“ programa ir Lietuvos bibliotekų manifesto idėja.
Seminare buvo pristatytos šių metų skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ naujovės. Kaip informavo šių metų projekto vadovas Tomas Pauliuščenka (ŠAVB), 2021 metais iššūkis turi atskirą rubriką Skaitymas man iššūkis“, kurios tikslas yra pakviesti dalyvauti iššūkyje ir regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus. Šia proga sukurti keturi teminiai animaciniai filmukai.
Marius Apulskis (KLAVB) seminare pristatė MIR tyrimą, atliktą Klaipėdos regione.
LAB direktorės pavaduotoja Erika Buivydienės skaitė pranešimą „Regėjimo ir skaitymo sutrikimų turinčių žmonių aptarnavimo galimybės per Lietuvos bibliotekų tinklą. Virtualios bibliotekos ELVIS pristatymas“. Dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms ELVIS suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų.
PAVB direktorė Jurgita Bugališkienė skaitė pranešimą „Kultūrinės edukacijos galimybės bibliotekoms: istorijų pasakojimas, kaip ugdymo turinį papildanti, bendruomenę įtraukianti veikla“. Jo metu buvo pristatyti PAVB įgyvendinami tarptautiniai kompetencijų tobulinimo ir paslaugų kūrimo projektai.
Seminaro dalyviai aptarė ruošiamo projekto „Skaitanti Lietuva“ veiklas.
Nuotoliniu būdu prisijungusi LNB atstovė Giedrė Stuglienė pristatė projektą „Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimas“.
Seminaro dienotvarkė buvo įtempta, tačiau jos dalyviai rado laiko aplankyti kolegas Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia bibliotekos direktorė Laima Žėkienė surengė improvizuotą ekskursiją po ką tik atnaujintas bibliotekos erdves.

Su knyga – į atradimų kupiną vasaros nuotykį

Su knyga – į atradimų kupiną vasaros nuotykį

Prasideda skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ Vasara neieško pasiteisinimų, neatidėlioja, neklaidina, ji tiesiog ateina. Drauge su ja ateina ir jau 9-asis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kuris šiemet kvies neatidėliojant leistis į atradimų kupiną nuotykį, nes...

Į Pinterest

Pasidalink