Projektas „Lietuviško paveldo pėdsakais Lenkijoje: kultūros tapatumo išsaugojimas ir sklaida, tiriant paveldo objektus ir vykdant diskusiją su tarptautiniais partneriais“ (2015 m.)

2021-06-15

AVBA ekspedicija Lenkijoje

Lietuva ir Lenkija nėra tik kaimyninės valstybės. Mus sieja ir bendra siena, ir bendra istorija, panašios ar netgi susipynusios kultūros. Lietuvoje gausu vietovių, susijusių su Lenkija, o Lenkijoje – objektų, svarbių Lietuvos istorijai ir kultūrai. Šio paveldo pažinimas bei aktualinimas leidžia išryškinti lietuvių ir lenkų kultūrų bendrybes, atskleidžia įvairialypę Lietuvos istoriją, skatina bendradarbiauti su tokiais artimais, bet ne visada pažintais kaimynais.

Projekto „Lietuviško paveldo pėdsakais Lenkijoje: kultūros tapatumo išsaugojimas ir sklaida tiriant paveldo objektus ir vykdant diskusiją su tarptautiniais partneriais“ tikslas – išsaugoti ir skleisti lietuviškos kultūros paveldą, išlikusį Lenkijoje, profesionaliai jį tyrinėjant ir bendradarbiaujant su tarptautiniais partneriais.

Įgyvendinant projektą, 2015 m. gegužės 18–23 d. buvo surengta kultūros paveldo tyrinėjimo ekspedicija į Lenkiją, kurioje dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešųjų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos specialistai, atsakingi už regionalistiką, kultūros paveldo objektų, dokumentalistikos ir duomenų (informacijos) fiksavimą ir rinkimą. Surinktos medžiagos pagrindu parengtas virtualus gidas, pristatantis 6 dienų kelionę po lietuviško kultūros paveldo vietas Lenkijoje.

Projekto metu sukurta ekspedicijai skirta interneto svetainė: www.kvb.lt/AVBAekspedicija2015. Čia galima rasti daugiau informacijos apie projektą.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba.
Rengti ekspedicijos planą padėjo UAB „Fortūna Travel“ specialistai.

„Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

„Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

Jaukumas ir gera savijauta žiemą bei sulaukus didžiausių metų švenčių tikriausiai neatsiejami nuo šilto kambario, minkšto pledo, puodelio kvapnaus garuojančio gėrimo ir puikios, įtraukiančios knygos. O jeigu dar šalimais smagiai spragsi židinio ugnelė… O jeigu dar kas nors skaito greta… Viso to bibliotekininkų vardu nuoširdžiai linki Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, šiemet organizavusi skaitymo veiklas visoje Lietuvoje, įgyvendindama projektą „Metai su knyga“ – garsiojo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ tęsinį. „Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

Tradiciniai „Biržiškos skaitymai“ šiemet kvies kalbėti apie infodemiją

Tradiciniai „Biržiškos skaitymai“ šiemet kvies kalbėti apie infodemiją

Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama tarptautinė konferencija „Biržiškos skaitymai“ kasmet sukviečia šalies bibliotekininkus, informacijos ir komunikacijos profesionalus, mokslininkus ir visus besidominčius informacijos procesais. Šių metų konferencijos, vyksiančios gruodžio 1–2 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, tema „Ant infodemijos bangos“ skatina kalbėti apie dabartiniame kontekste ypač aktualias informacijos epidemijos, propagandos ir dezinformacijos temas.

Į Pinterest

Pasidalink