Projektas „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė“ – dalyvavimas 83–oje IFLA Generalinėje konferencijoje“ (2017 m.)

2021-06-15

Pasirodymas prožektorių apšvietoje scenoje

2017 m. Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija (AVBA) įgyvendino projektą „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė“ – dalyvavimas 83–oje IFLA Generalinėje konferencijoje“. Projekto tikslas – stiprinti AVBA ir LBD (Lietuvos bibliotekininkų draugijos), Lietuvos bibliotekų tarptautinį bendradarbiavimą, gilinti profesines kompetencijas, susipažįstant su strateginėmis, vadybinėmis, technologinėmis bibliotekų ir informacinių, kultūrinių, socialinių paslaugų naujovėmis, palaikant ir stiprinant narystę svarbiausioje tarptautinėje organizacijoje ir pritaikyti sėkmingą tarptautinę patirtį plėtojant Lietuvos bibliotekininkystę.

IFLA – Tarptautinė bibliotekų ir bibliotekininkų asociacijų federacija, įkurta 1927 m. Tai didžiausia tarptautinė bibliotekas ir jų specialistus vienijanti organizacija, skatinanti tarptautinį bendradarbiavimą, profesinių kompetencijų didinimą, aktualios informacijos sklaidą ir naujovių taikymą. Vienas iš svarbiausių ir reikšmingiausių IFLA renginių – kasmet vis kitoje šalyje organizuojamos generalinės konferencijos, asamblėjos – Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongresai. 2017 m. rugpjūčio 19–25 d. Vroclave (Lenkija) vyko 83-oji Generalinė konferencija, kurios pagrindinė tema – „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė.“ (angl. Libraries. Solidarity. Society). Į šią konferenciją buvo deleguota 18 AVBA narių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio bibliotekų.

 Tarptautiniame renginyje bibliotekų specialistai susipažino su naujausiomis bibliotekų plėtros tendencijomis, kur didžiausias dėmesys buvo skiriamas socialiai pažeidžiamų grupių integracijai į visuomenę, jiems skirtų paslaugų didinimui bibliotekose, taip pat skaitymą skatinančiomis technologijomis. Kolegos diskutavo su viso pasaulio šalių informacijos specialistais atskirose sekcijose, parodoje ir plakatų (posters) sesijoje turėjo galimybę susipažinti su informacinių technologijų ir teikiamų paslaugų naujovėmis įvairiose bibliotekose, pasikeisti kontaktais, o lankydamiesi pažangią patirtį turinčiose Lenkijos bibliotekose (Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu im. Jana Pawła II, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu ir Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach ) užmezgė naudingas partnerystes, pristatė Lietuvos bibliotekų gerąją praktiką. Tarptautiniai ryšiai sustiprinti pasirašant ketinimų protokolą dėl tolimesnio AVBA bendradarbiavimo su Lenkijos vaivadijų viešųjų bibliotekų direktorių susivienijimu (Konferencja dyrektorow wojewodzkich bibliotek). 

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Su knyga – į atradimų kupiną vasaros nuotykį

Su knyga – į atradimų kupiną vasaros nuotykį

Prasideda skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ Vasara neieško pasiteisinimų, neatidėlioja, neklaidina, ji tiesiog ateina. Drauge su ja ateina ir jau 9-asis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kuris šiemet kvies neatidėliojant leistis į atradimų kupiną nuotykį, nes...

Į Pinterest

Pasidalink