Nauja realybė – naujos formos

2021-06-15

NLBS

Svarbiausias bibliotekininkų metų renginys — Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet vyko balandžio 23-29 dienomis su šūkiu „Nauja realybė — naujos formos“. Jos metu organizuoti šimtai pačių įvairiausių renginių — knygų pristatymų, diskusijų su rašytojais, orientacinių žaidimų ir kitų visuomenei aktualių bei įtraukiančių veiklų.
Pasak Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės organizatorės, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės Jolitos Steponaitienės, net ir naujos realybės sąlygomis bibliotekos prisidėjo prie karantino laiko namuose kokybės gerinimo, siūlydamos kokybišką skaitmeninį turinį ir dovanodamos skaitymo džiaugsmą. Pandemijos metu jos greitai persiorientavo, atrado naujas veiklos formas ir nuolat ieško būdų, kaip gerinti savo paslaugas, vykdyti tradicines ir naujas iniciatyvas, prisitaikant prie skaitytojų poreikių.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo iškilmingu renginiu, kuriame bibliotekininkus sveikino Kultūros ministras Simonas Kairys, taip pat buvo apdovanoti geriausi 2020 metų Lietuvos bibliotekininkai. Geriausio bibliotekos vadovo vardą pelnė Kauno technologijos universiteto bibliotekos direktorė doc. dr. Gintarė Tautkevičienė, geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Lietuvos aklųjų bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus vedėjai Daliai Balčytytei, o geriausiu jaunuoju bibliotekininku tapo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovas Gintautas Jazdauskas.

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos vadovė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė apie pasibaigusią 21-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę sakė: „Šių metų Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo ypatinga, kaip ir visas mūsų gyvenimas COVID-19 pandemijos sąlygomis. Negalėjome gyvai rinktis, bendrauti, švęsti. Bet per pandemijos metus išmokome visa tai daryti virtualiai, tad ir savaitės renginiai vyko virtualiai. Kultūros ministras virtualiai Nacionalinę bibliotekų savaitę atidarė, pristatė geriausius metų bibliotekininkus, kuriuos Lietuvos bibliotekų taryba išrinko irgi virtualiai. Bibliotekose vyko įvairių virtualių renginių, buvo pristatomi nauji virtualūs produktai. O uždarymas buvo apvainikuotas virtualiu bibliotekininkų šokiu „Jerusalema“ . Artimiausi iššūkiai ateinantiems, o gal ir dar keliems metams, išliks tie patys — kaip SAUGIAI organizuoti bibliotekų veiklas, kaip derinti gyvas veiklas su virtualiomis, kaip apsaugoti skaitytojus ir darbuotojus nuo viruso“.
Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.

Projektas „Metai su knyga 2“

Projektas „Metai su knyga 2“

Tikslas: Skatinti bendruomenių dalyvavimą kūrybinėse veiklose, mažinti kultūrinę, socialinę ir informacinę atskirtį, įsitraukiant į bendradarbiavimą, dalijantis patirtimi, sudarant sąlygas gyventojų meninei saviraiškai ir kūrybingumui, pasitelkiant įtaigius ir žymius Lietuvos veikėjus, meno ir literatūros profesionalus, socialinę mediją, įtraukiančius skaitymo iššūkius.

„Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

„Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

Jaukumas ir gera savijauta žiemą bei sulaukus didžiausių metų švenčių tikriausiai neatsiejami nuo šilto kambario, minkšto pledo, puodelio kvapnaus garuojančio gėrimo ir puikios, įtraukiančios knygos. O jeigu dar šalimais smagiai spragsi židinio ugnelė… O jeigu dar kas nors skaito greta… Viso to bibliotekininkų vardu nuoširdžiai linki Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, šiemet organizavusi skaitymo veiklas visoje Lietuvoje, įgyvendindama projektą „Metai su knyga“ – garsiojo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ tęsinį. „Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

Į Pinterest

Pasidalink